image

vybíráme nejlepší kuchyňský robot 2024 PŘINÁŠÍME VÁM TEST + POROVNÁNÍ TĚCH NEJLEPŠÍCH kuchyňských robotů V ROCE 2024

 • Ušetříme vám čas, peníze a starosti při hledání nejlepšího kuchyňského robota.
 • Inspirujeme se hodnocením spotřebitelů. Na základě uživatelských recenzí pomáháme jak vybrat kuchyňský robot pro rok 2024
 • Pomáháme vás nasměrovat nejlevnější cestou vámi zvoleného produktu.

Nejlépe hodnocení kuchyňští roboti představují jedny z nejvšestrannějších kuchyňských spotřebičů všech dob. Ať už jde o sekání, hnětení, míchání, krájení nebo dokonce drcení, tento kompaktní přístroj zvládne všechno. Všechny tyto úkoly jsou k dispozici stisknutím jediného tlačítka. Nemyslíte si, že se tím výrazně zkrátí celková doba vaření? A to je přesně to, o čem jsou moderní spotřebiče!

Kromě bezkonkurenčního pohodlí, které kuchyňští roboti nabízejí, je lze zakoupit za velmi příznivé ceny. Při výběru však musíte být velmi obezřetní. Všichni kuchyňští roboti by nemuseli přesně vyhovovat požadavkům každého kuchaře.

Tím je myšleno, že některé modely mají vysoké hodnocení za sekání / krájení, zatímco jiné pro bezchybné hnětení těsta. Velmi zřídka uvidíte kuchyňský robot, který toto všechno dělá precizně. Takže je třeba určit priority, abyste mohli vybrat takový, který bude nejlépe vyhovovat Vám ve Vaší kuchyni. Jak vybrat ten nejvhodnější právě pro Vás? Přesně proto jsme tady!

Sestavili jsme obsáhlý seznam 10 nejlepších kuchyňských robotů, díky kterým se zkrátí doba vaření na polovinu. Naleznete zde ty nejlepší kuchyňské roboty “vše v jednom“, které jsou určeny pro hnětení, sekání, míchání drcení a další jednotlivé kategorie.

Podívejte se také na náš specializovaný průvodce nákupem kuchyňských robotů na konci seznamu a ujistěte se, že parametry robotů se shodují s Vašimi osobními požadavky.

Vítěz testu spotřebitelů roku 2024

Lidovka

Tesla KR600RA

Kuchyňský robot Tesla KR600RA:Přineste do své kuchyně větší pohodlí a usnadněte si vaření s novým kuchyňským robotem Tesla KR600RA. Je …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 3 199 Kč

Zlatá střední cesta

Orava Chef-2

Kuchyňský robot Orava Chef-2:Rozvíjejte svou kulinářskou kreativitu a vymýšlejte nové recepty s novým kuchyňským robotem Orava Chef-2. Je vybaven motorem …

Více info zde
★★★★★★★★★★92%
Cena: 7 399 Kč

Vítěz testu

Artisan Food Processor 4,1 l královská červená

Food processor Artisan Food Processor 4,1 l královská červená: Vyjádřete svou kulinářskou osobnost a přiveďte na talíř ještě více chutí, …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 14 290 Kč

Pro náročné

KitchenAid Artisan 5KSM175, stříbřitě šedá, 4,8 l

Kuchyňský robot KitchenAid Artisan 5KSM175, stříbřitě šedá, 4,8 l:Získávejte více času a radosti z vaření s novým kuchyňským robotem KitchenAid …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 19 990 Kč

Co je to kuchyňský robot?

Kuchyňský robot je přístroj, který slouží jako další pár rukou v kuchyni. Jednou z hlavních výhod kuchyňského robota je, že je víceúčelový a často se dodává s různým příslušenstvím a funkcemi. Téměř všechny používají k otáčení svého různého příslušenství, které obvykle zahrnuje přídavné kotouče pro krájení nebo strouhání, vedle hlavních soustav nožů pro sekání nebo míchání, rotační převodovku.

Některé kuchyňské roboty jsou vybaveny dalšími funkcemi podobnými mixérům, jako je výroba smoothie nebo míchání těsta, takže jedním nákupem můžete obsáhnout hned několik spotřebičů.

Před výběrem nejlepšího kuchyňského robota pro vás si musíte položit otázku, jaké funkce byste chtěli, aby vykonával. Všechny kuchyňské roboty jsou standardně vybaveny sekacím nožem. Tu lze použít pro většinu úkolů, včetně přípravy hummusu, květákové rýže, dokonce i domácí rajčatové omáčky. A pak je třeba zvážit další nástavce.

Mezi nejběžnější nástavce patří například:

 • šlehací kotouč: s vlnkovým designem jej lze použít ke šlehání smetany, přípravě majonézy a dokonce i ke šlehání vaječných bílků,
 • nůž na těsto: vypadá ne nepodobně jako sekací nůž, často je vyroben z plastu s tupým ostřím a kratšími rameny. Jak název napovídá, lze ji použít k hnětení všech druhů těsta, od těsta na sušenky pro naše čokoládové a oříškové sušenky s otisky palců až po těsto na pizzu,
 • krouhací kotouč: má zuby jako ten, který máte na struhadle. Je ideální pro strouhání sýra, mrkve a čokolády, přičemž si chráníte klouby prstů,
 • krájecí kotouč: pro super rovnoměrné plátky, ideální pro přípravu brambor. U některých modelů je k dispozici pouze jedna tloušťka plátků – u modelů vyšší třídy máte možnost tloušťku nastavit.

Dražší, prémiové kuchyňské roboty jsou často vybaveny těmito dalšími doplňky:

 • nástavce na krájení na kostičky a smažení: pro výrobu dokonalých kostiček z tvrdých surovin nebo špalíčků na hranolky,
 • různě velké mísy: další malá mísa, která se vejde do hlavní mísy, vám usnadní život, pokud chcete zpracovat jen malé množství potravin.

Jak se liší kuchyňský robot od mixérU? 

Obyčejná otázka spousty lidí, kteří uvažují o pořízení robota do své kuchyně, je: je kuchyňský robot lepší než mixér? Stručně řečeno: ano! Kuchyňský robot je jistě lepší než běžný mixér.

Není divu, že lidé považují kuchyňské roboty velmi podobné mixérům, protože jsou! Ale „podobné“ je zde klíčové slovo. Kuchyňský robot je v podstatě mixér, ale také mnohem více! Má zaměnitelné čepele, které lze měnit podle požadavků, zatímco mixér má čepel upevněnou na stálo. Také kuchyňský robot je díky větší velikosti, vhodnější pro velké množství potravin. K těmto funkcím také přidejte další funkce kuchyňského robota, včetně hnětení, krájení, sekání, drcení a máte odpověď na to, proč je kuchyňský robot lepší než běžný mixér.

Základní rozdíl, kterého si všimnete při použití kuchyňského robota k mixování, je drsná struktura. Kuchyňský robot vytváří hrubou strukturu, zatímco mixér promění vše v jemnou pastu. To znamená, že mixér může být lepší volbou, pokud máte v úmyslu pyré nebo mletí na hladkou pastu. Pokud chcete, aby vaše směs byla hrubá a robustní, kuchyňský robot je tou správnou volbou.

nejlepší kuchyňské roboty, které lze v roce 2024 pořídit

1.místo

ProfiCook KM 1188

Kuchyňský robot ProfiCook KM 1188:Získávejte více času a radosti z vaření s novým kuchyňským robotem …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 4 499 Kč

2.místo

Russell Hobbs Desire Kitchen Machine 23480-56

Kuchyňský robot Russell Hobbs Desire Kitchen Machine 23480-56: Kuchyňský robot Russell Hobbs Desire Kitchen Machine …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 4 449 Kč

3.místo

ECG FORZA 6600 Metallo Scuro

Kuchyňský robot ECG FORZA 6600 Metallo Scuro:Přestaňte se bát náročných receptů a experimentujte s novým …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 8 990 Kč

4.místo

Tefal QB515D38 Masterchef Gourmet

Kuchyňský robot Tefal QB515D38 Masterchef Gourmet: Select brand: Úvod Hlavní info Galerie Technické specifikace Recepty …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 6 199 Kč

5.místo

Tefal QB516D38 Masterchef Gourmet

Kuchyňský robot Tefal QB516D38 Masterchef Gourmet : Select brand: Úvod Hlavní info Galerie Technické specifikace …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 6 499 Kč

6.místo

KitchenAid Food Procesor 1,7 l královská červená

Food processor KitchenAid Food Procesor 1,7 l královská červená: Tento kuchyňský robot s malou základnou …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 3 219 Kč

7.místo

SENCOR STM 7874RD

Kuchyňský robot SENCOR STM 7874RD:Kuchyňský robotJsem kuchyňský robot od Sencoru a mám super výkon 1000WSencor STM …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 5 999 Kč

8.místo

SMEG 50’s Retro Style 4,8 l černý, s nerezovou miskou

Kuchyňský robot SMEG 50’s Retro Style 4,8 l černý, s nerezovou miskou:Získávejte více času a …

Více info zde
★★★★★★★★★★98%
Cena: 14 990 Kč

9.místo

CONCEPT RM7500 1200W ELEMENT DIGI Black

Kuchyňský robot CONCEPT RM7500 1200W ELEMENT DIGI Black: Kuchyňské roboty CONCEPT /kuchynske-roboty/concept/18850372-v3995.htm Concept VP6020 Klíčové …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 7 919 Kč

10.místo

Artisan Food Processor 4,1 l královská červená

Food processor Artisan Food Processor 4,1 l královská červená: Vyjádřete svou kulinářskou osobnost a přiveďte …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 14 290 Kč

11.místo

Catler KM 8012

Kuchyňský robot Catler KM 8012:Všestranný kuchyňský robot Catler KM 8012 disponuje množstvím užitečných funkcí a …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 8 499 Kč

12.místo

Gorenje MMC1500BK

Kuchyňský robot Gorenje MMC1500BK: Pokud sháníte praktického pomocníka do kuchyně, pak s jistotou sáhněte po …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 9 999 Kč

13.místo

Orava Chef

Kuchyňský robot Orava Chef:Získávejte více času a radosti z vaření s novým kuchyňským robotem Orava …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 6 899 Kč

14.místo

Tefal QB813D38 Masterchef Grande

Kuchyňský robot Tefal QB813D38 Masterchef Grande: Select brand: Úvod Hlavní info Galerie Technické specifikace Tefal …

Více info zde
★★★★★★★★★★93%
Cena: 12 999 Kč

15.místo

CATLER KM 8013

Kuchyňský robot CATLER KM 8013:Rozvíjejte svou kulinářskou kreativitu a vymýšlejte nové recepty s novým kuchyňským …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 8 489 Kč

Výhody kuchyňského robota

 • Šetří čas – jelikož je rychlý, pomůže vám rychle zpracovat větší dávky potravin. Sekání, krájení a míchání můžete nechat na procesoru – ušetříte tak čas ve srovnání s tím, když tyto úkony provádíte odděleně.
 • Je multifunkční – kuchyňský robot je všestranný. Můžete ho použít ke krájení nebo sekání surovin. Můžete ho také použít k přípravě pyré a k mixování ingrediencí. Ať už potřebujete udělat jakýkoli úkol, kuchyňský robot ho zvládne za vás.
 • Rychle zpracuje potraviny – je všestranný a pomáhá při různých potřebách zpracování, jako je krájení na kostičky, drcení a plátkování.
 • Podporuje zdravé vaření – je snadné odklonit se od zdravých potravin. Zaneprázdněnost moderního života často přebírá vládu. Namísto vaření se stává, že nakonec kupujeme balené potraviny. Kuchyňský robot vám pomůže vše zvládnout a zároveň vařit a jíst zdravě.
 • Díky němu je vaření pro mnoho lidí méně stresující – mít v kuchyni kuchyňského robota vám usnadní vaření pro desítky lidí, protože vám ušetří práci s krájením a porcováním.
 • Nabízí snadný způsob zkoušení receptů – jste nadšenci do vaření? Patříte k těm, kteří se nemohou dočkat, až vyzkouší nové pokrmy? Kuchyňský robot bude fungovat jako váš partner v kuchyni a pomůže vám s novými kuchařskými experimenty. Zvládne základní úkoly, zatímco vy se budete soustředit na čtení receptu a jeho přesné dodržování.

Jak správně čistit kuchyňský robot?

K čištění kuchyňského robota byste měli používat vlažnou vodu a přípravek na mytí nádobí nebo jiný neutrální čistící prostředek. Důkladně omyjte všechny plochy, které přišly do styku s jídlem, a ujistěte se, že jsou čisté. Poté je opláchněte čistou vodou a dobře osušte. Některé části, jako jsou nože a další nástavce, mohou být myty v myčce na nádobí, pokud to výrobce dovoluje. Pokud ne, omyjte je ručně v teplé vodě s přípravkem na mytí nádobía dobře je opláchněte a osušte.

Ujistěte se, že stroj je před čistěním vypnutý a vychladlý. Nepoužívejte drsné čisticí prostředky, jako jsou hrubé kartáče nebo abrazivní čisticí prostředky, které by mohly poškodit povrch robota. Je důležité kuchyňský robot čistit pravidelně, aby zůstal hygienicky čistý a nedošlo ke kontaminaci dalšího pokrmu bakteriemi či plísní.

Závěr

Kuchyňští roboti jsou do značné míry všestrannými spotřebiči moderních kuchyní. Kuchyňský robot zvládne spoustu náročných úkolů při přípravě jídla, jako je sekání nebo krájení zeleniny, hnětení těsta, strouhání sýrových bločků, přípravy pyré a mnohem více! Tyto výhody si však užijete pouze na základě pečlivého výběru nejlepšího kuchyňského robota, podle vašich potřeb.

Ve výše uvedeném shrnutí jsme se pokusili zahrnout modely s tolika žádoucími výhodami, jaké jen mohli mít. Přečtěte si klady a zápory každého z nich, abyste si vybrali to nejlepší pro Vaši kuchyni.

Ohodnoťte tento příspěvek!
0/5 (0)

Redakce ahaRecenze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *