image

Test & Recenze | vybíráme nejlepší pračku s horním plněním PŘINÁŠÍME VÁM TEST + POROVNÁNÍ TĚCH NEJLEPŠÍCH praček s horním plněním V ROCE 2023

 • Ušetříme vám čas, peníze a starosti při hledání nejlepší pračky s horním plněním.
 • Inspirujeme se hodnocením spotřebitelů. Na základě uživatelských recenzí pomáháme vybírat nejlepší pračku s horním plněním pro rok 2023
 • Pomáháme vás nasměrovat nejlevnější cestou vámi zvoleného produktu.

Jak vybrat pračku s horním plněním?

Pokud se rozhodujete pro pračku s horním plněním, existuje několik faktorů, které byste měli zvážit při výběru.

Zaprvé, je třeba zvážit velikost pračky. Ujistěte se, že vyberete model, který bude vyhovovat velikosti vaší domácnosti a počtu osob, pro které bude pračka sloužit. Dále byste měli zvážit účinnost pračky, která je udávána jako energetická třída a prací účinnost. Čím nižší je třída a účinnost, tím úspornější je pračka. Dále byste měli zvážit výbavu a funkce, které pračka nabízí, jako například různé programy praní nebo možnost odloženého startu.

Nejlepší pračka s horním plněním podle heureka.cz

Vítěz testu nejlepší pračka s horním plněním v roce 2023

Lidovka

WHIRLPOOL TDLR 7221BS EU/N

Pračka WHIRLPOOL TDLR 7221BS EU/N: Zajistěte vašemu prádlu tu nejlepší péči s moderní pračkou s vrchním plněním Whirlpool TDLR 7221BS …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 9 999 Kč

Zlatá střední cesta

WHIRLPOOL TDLRBX 6252BS EU

Pračka WHIRLPOOL TDLRBX 6252BS EU:Zvažujete koupi nové pračky? Podle hloubky 60 cm přísluší mezi tzv. pračky standardních rozměrů. Šířka nabízeného …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 12 990 Kč

Vítěz testu

ELECTROLUX PerfectCare 700 EW7TN3272C

Pračka ELECTROLUX PerfectCare 700 EW7TN3272C: Pračka s vrchním plněním ELECTROLUX PerfectCare 700 EW7TN3272C nabídne množství funkcí a inovativních technologií. Funkce SensiCare dokáže šetřit …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 13 790 Kč

Pro náročné

WHIRLPOOL 3LWTW4815FW

Pračka WHIRLPOOL 3LWTW4815FW: Pračka s vrchním plněním WhirlpoolDopřejte si pocit z dokonale čistého prádla a svěřte jej poloprofesionální pračce Whirlpool …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 19 990 Kč

Co je třeba zvážit při nákupu pračky s horním plněním

S nákupem pračky s horním plněním místo předního se přirozeně musíme zmínit o jasných kladech a záporech, ale jak se vlivem techniky vše neustále vylepšuje a zdokonaluje, i tyto pračky jsou stále dokonalejší. Pokud jste rozhodnutí si do domácnosti pořídit tuto pračku, tak my vám ukážeme, co vše je třeba před koupí zvážit, abyste byli následně co možná nejvíce spokojení.

Pračky s horním plněním jsou obvykle nejvhodnější pro velké domácnosti s mnohem vyššími nároky na praní. Mívají stejné high-tech funkce jako některé z jejich protějšků s předním plněním, ale poskytují větší pohodlí, maximálně snadné použití a často i menší zátěž pro vaši peněženku. Hlavním lákadlem je jejich jednoduchost a zároveň nižší pořizovací cena, i když se jedná o kvalitní spotřebič.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ pračky s horním plněním, každá by měla dokonale odvádět svou práci a měla by být naprosto v pořádku a abyste tohoto dosáhli, budete si muset důkladně promyslet všechny faktory, na kterých nejvíce záleží, jako je kapacita a energetická účinnost, protože tyto budou mít přímý dopad jak na pořizovací cenu a následné náklady na energii. Dobrou zprávou však je, že vzhledem ke svým obecně skromnějším vlastnostem jsou pračky s tímto plněním obvykle levnější oproti pračkám s předním plněním.

Náš tip

Nikdo nemá rád zapáchající pračku. Zde je několik našich tipů, jak udržet pračku svěží, a konkrétní návod, jak vyčistit zapáchající pračku.

Nejlepší pračky s horním plněním podle doporučení nezávislých spotřebitelů v roce 2023

1.místo

WHIRLPOOL TDLR 7221BS EU/N

Pračka WHIRLPOOL TDLR 7221BS EU/N: Zajistěte vašemu prádlu tu nejlepší péči s moderní pračkou s …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 9 999 Kč

2.místo

ELECTROLUX PerfectCare 700 EW7TN3272C

Pračka ELECTROLUX PerfectCare 700 EW7TN3272C: Pračka s vrchním plněním ELECTROLUX PerfectCare 700 EW7TN3272C nabídne množství funkcí a inovativních …

Více info zde
★★★★★★★★★★91%
Cena: 13 790 Kč

3.místo

WHIRLPOOL TDLRBX 6252BS EU

Pračka WHIRLPOOL TDLRBX 6252BS EU:Zvažujete koupi nové pračky? Podle hloubky 60 cm přísluší mezi tzv. …

Více info zde
★★★★★★★★★★95%
Cena: 12 990 Kč

4.místo

AEG ProSense LTN6G261C

Pračka AEG ProSense LTN6G261C:Potřebujete si pořídit novou pračku a chcete kvalitní kousek za rozumnou cenu? …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 12 490 Kč

5.místo

WHIRLPOOL BI WMWG 81484E EU

Vestavná pračka WHIRLPOOL BI WMWG 81484E EU: Zajistěte vašemu prádlu tu nejlepší péči s moderní …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 14 990 Kč

6.místo

WHIRLPOOL 3LWTW4815FW

Pračka WHIRLPOOL 3LWTW4815FW: Pračka s vrchním plněním WhirlpoolDopřejte si pocit z dokonale čistého prádla a …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 19 990 Kč

7.místo

WHIRLPOOL TDLRB 7222BS EU/N

Pračka WHIRLPOOL TDLRB 7222BS EU/N: Zajistěte vašemu prádlu tu nejlepší péči s moderní pračkou s …

Více info zde
★★★★★★★★★★90%
Cena: 11 990 Kč

8.místo

HOOVER H3WS437TAMCE/1-S

Úzká pračka HOOVER H3WS437TAMCE/1-S: Haier Candy Hoover Vypnuto Není vyplněn Alternativní text k fotografii! Vypnuto …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 9 989 Kč

9.místo

FAGOR 4FET-6310N

Pračka FAGOR 4FET-6310N:Pokazila se vám pračka nebo si zařizujete nové bydlení? Vzhledem k hloubce 61 …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 9 999 Kč

10.místo

WHIRLPOOL TDLR 6240SS EU/N

Pračka WHIRLPOOL TDLR 6240SS EU/N:Pokazila se vám pračka nebo si zařizujete nové bydlení? Podle hloubky …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 10 990 Kč

Kapacita

Je samozřejmé, že čím větší je vaše pračka, tím větší bude i její pořizovací cena. Ale protože špičkové pračky s horním plněním jsou obecně levnější než s plněním předním, máte širokou škálu výběru. Na trhu najdete několik značek nabízejících špičkové pračky s kapacitou od 10 do 14 kilogramů (uvedená hmotnost se týká vašeho prádla), ale nejčastější bývají pračky s kapacitou přibližně na 7 kg prádla.

Je určitě zajímavé a lákavé pořídit si velkokapacitní pračku, ale to je vhodné udělat jen po pečlivém zvážení, a jestli si budete jisti, že ji opravdu dostatečně využijete a investované peníze se vám tak časem vrátí zpátky. A nejde jen o pořizovací cenu, ale hlavně o následné zbytečné náklady na provoz, když nebude pračka plně využitá. Pro průměrné domácnosti tří nebo čtyř osob by měla stačit pračka s kapacitou na 8 kg prádla.

Kapacita pračkyPočet členů domácnosti
<5,5 kg1-2 osoby
5,5 kg – 8 kg3-4 osoby
> 8 kg> 4 osoby

Pouze obecná tabulka průvodce výběrem pračky s horním plněním

nejlevnější a nejlepší pračky s horním plněním

1.místo

WHIRLPOOL TDLR 7221BS EU/N

Pračka WHIRLPOOL TDLR 7221BS EU/N: Zajistěte vašemu prádlu tu nejlepší …

Více info zde
★★★★★★★★★★97%
Cena: 9 999 Kč

2.místo

HOOVER H3WS437TAMCE/1-S

Úzká pračka HOOVER H3WS437TAMCE/1-S: Haier Candy Hoover Vypnuto Není vyplněn …

Více info zde
★★★★★★★★★★94%
Cena: 9 989 Kč

3.místo

FAGOR 4FET-6310N

Pračka FAGOR 4FET-6310N:Pokazila se vám pračka nebo si zařizujete nové …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 9 999 Kč

4.místo

WHIRLPOOL TDLR 6240SS EU/N

Pračka WHIRLPOOL TDLR 6240SS EU/N:Pokazila se vám pračka nebo si …

Více info zde
★★★★★★★★★★96%
Cena: 10 990 Kč

Hodnocení spotřeby

Je snadné se nechat zlákat přitažlivou nízkou cenou při nákupu a zapomenout na následnou spotřebu vody a energie spotřebiče. Pro zjištění energetické účinnosti pračky je potřeba podívat se na její energetický štítek, kde najdete značení písmena A až D, kdy A je z nich nejvyšší třída účinnosti. K písmenům může být ještě přiřazeno znaménko „+“, což je další zvýhodnění a znamená to, že nejlépe hodnocené pračky s energetickou třídou A+++ jsou i nejúčinnější a to se následně odrazí i na účtech za spotřebovanou energii. Na tomto štítku najdeme také označení o spotřebě vody.

Mějte vždy na paměti, že čím vyšší je energetická třída spotřebiče, tím bývá obvykle i vyšší jeho pořizovací cena. Musíte se tedy rozmyslet, zda chcete ušetřit peníze v době nákupu, nebo ušetřit raději během následujících let díky snížené spotřebě energie.

Funkce

Obvykle mívají více zajímavých funkcí spíše pračky s předním plněním, nicméně u praček s horním plněním najdeme také dostatek lákavých funkcí, jako např.:

 • Odložený start: Tato funkce je navržena pro snazší plánování a dává možnost odložit čas začátku praní, takže bude dopráno tak akorát, když se vrátíte domů z práce, než abyste na doprání museli čekat několik hodin.
 • Připojení Wi-Fi: Některé značky nabízejí funkci wi-fi, které vám umožňují sledovat praní a řešit případné problémy pomocí smartphonu. To vám pomůže ušetřit hlavně čas, když pračka náhle přestane fungovat.
 • Průhledné víko: Umožňuje sledovat praní během celého cyklu stejně jako u praček s předním plněním.
 • Měkké zavírací víko: Spustí se jemně a potichu, aby nedošlo k nečekanému pádu víka na prsty.

Cena

Podle našeho nejnovějšího průzkumu je cena nejvýznamnějším faktorem při rozhodování o nákupu těchto výrobků. To, co jsou zákazníci ochotni zaplatit za pračku, závisí především na jejich rozpočtu. Zjistili jsme, že spotřebitelé utratí průměru 15 000 Kč za novou špičkovou pračku.

Je však důležité si uvědomit, že pokud chcete, aby vám kvalitní pračka vydržela několik let, je třeba se zaměřit na informace v našem článku, které ukazují takový základ, který se hodí před takovou investicí znát. Náš průzkum také ukazuje, že životnost praček se pohybuje kolem deseti let, což jasně ukazuje, že byste si při takovém velkém rozhodnutí jako je nákup nové pračky měli vše důkladně promyslet.

Jistě, každý je rád, když má rychle a levně nakoupeno, ale také nikdo zároveň nechce, když se s novou a levnou pračkou něco stane. Kromě letošního hodnocení hvězdami, které jsme vám dnes představili, jsme zároveň seřadili vybrané faktory podle důležitosti pro zákazníky:

 • Cena: 55 %
 • Energetická účinnost: 25 %
 • Design / vzhled: 6 %
 • Speciální vlastnosti: 5 %

Pokud chcete novou špičkovou pračku s horním plněním, která poskytuje dostatečný výkon, je spolehlivá, snadno se používá a má výhodný poměr ceny a kvality, pak naše testování a hodnocení naznačuje, že jako kandidátem číslo jedna připadá v úvahu pračka značky AEG. A naše poslední rada na závěr – než se rozhodnete, která pračka bude pro vaši rodinu ta nejvhodnější, nezapomeňte porovnat celou řadu možností s široké nabídky dnešního trhu, protože jen tak můžete najít přesně takovou, jakou si představujete a s jakou budete maximálně spokojení.

Ohodnoťte tento příspěvek!
4.3/5 (8)

Redakce ahaRecenze.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *