7 způsobů, jak můžete využít rostlinu aloe vera

Pokud máte rádi rostliny, měla by u vás doma nacházet i aloe vera. Tato všestranná rostlina je navíc poměrně levná. Ačkoli aloe vera udělá hodně pro výzdobu vašeho interiéru, muže také udělat hodně pro vaše zdraví. Ne nadarmo se jí říká „zázračná rostlina“ Je to například pokojová rostlina, která čistí vzduch tím, že z něj filtruje škodlivé látky. Ale to není všechno. Dnes se s aloe vera můžete setkat jako s přísadou do různých léků a kosmetiky.

Pokud si rostlinu aloe vera umístíte do své domácnosti, občas z ní vyjměte stonek, který můžete využít na níže uvedené věci:

  1. Léčba lupů

Trápí vás lupy? Pak to můžete napravit domácí maskou na vlasy z aloe vera. Dlouhý stonek aloe vera rozřízněte podélně napůl a lžičkou z rostliny odstraňte gel. Tento gel dejte do misky a přidejte asi dvě lžíce kondicionéru, jednu lžíci olivového oleje a jednu lžíci kokosového oleje. Vše rozmixujte na hladkou pastu a masku rozetřete na pokožku hlavy. Nechte ji chvíli působit a poté si vlasy umyjte. Vaše lupy se zlepší a možná i zcela zmizí.

  1. Funguje po spálení od slunce

Aloe vera má hydratační a chladivý účinek, když ji nanesete na pokožku. Gel z rostliny proto výborně působí na pokožku spálenou od slunce. Není divu, že mnoho přípravků na spáleniny od slunce obsahuje aloe vera.

  1. Proti pupínkům

Aloe vera obsahuje mnoho minerálů a má antibakteriální účinky. Díky tomu gel z rostliny pomáhá zbavit se také pupínků. Můžete si snadno vyrobit vlastní přípravek na mytí obličeje. Dejte dvě polévkové lžíce gelu z aloe vera do misky a přidejte dvě polévkové lžíce mandlového mléka a dvě polévkové lžíce citronové šťávy. Promíchejte a pleťová voda je hotová. Směs jemně vmasírujte do pokožky a po několika minutách ji opláchněte vlažnou vodou.

  1. Použijte ji k ošetření ran

Aloe vera dokáže rychleji hojit rány a redukovat jizvy. Podle výzkumů prý šťáva z rostliny aloe vera způsobuje, že se malé rány hojí mnohem rychleji. Gel z rostliny aloe vera můžete dát do mixéru, abyste vytvořili řidší tekutinu.

  1. Odličovací prostředek

Pokud máte citlivou pleť, může být velmi těžké najít odličovač, který neštípe. Odličovač make-upu už nehledejte! Naneste trochu rostlinného gelu na vatový tampon a jemně ho vmasírujte do pokožky. Poté si můžete snadno odstranit make-up.

  1. Exfoliace

Když už pečujete o svou pleť, můžete si z gelu z aloe vera vyrobit peeling na obličej. Smíchejte trochu gelu s trochou jedlé sody a máte hotovo!

  1. Vyrobte si ústní vodu

Studie z roku 2014 publikovaná v časopise Ethiopian Journal of Health Sciences ukazuje, že aloe vera můžete použít jako ústní vodu. Rostlina obsahuje pořádnou dávku vitaminu C, který zabraňuje tvorbě plaku. Aloe vera může také poskytnout úlevu, pokud trpíte oteklými dásněmi.

Ohodnoťte tento příspěvek!
4/5 (1)

Kateřina Vachová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *